EDOX Eshop MiJa

registrace »
zapomenuté heslo »
K dnešnímu dni 9.4.2020 nabízíme 3234 modelů a 108 značek.
Tisknout

EDOX

Cetifikát výrobkuJsme ověřeným prodejcem značky EDOX. (certifikát)
EDOXHODINKY EDOX Stručná historie značky EDOX: Když se mistr hodinářský Christian Ruefli-Flury rozhodl založit v roce 1884 vlastní podnik, zvolil správný čas a správný výrobek. Společnost EDOX vznikla právě v době, kdy švýcarské kotvové hodinky dobývaly trhy po celém světě a ... více
  • Podkategorie
  • Nejprodávanější
  • Popis kategorie
  • Popis značky

Nejprodávanější EDOX

Dárek k EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts

EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts

EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts
dodáme do úterý 14.4.

85014-3-NIN-Edox-hodinky EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts HODINÁŘSTVÍ/Hodinky/EDOX více»

26 600
Dárek k EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim

EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim

EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim
dodáme zítra

27033-3-BIN-Edox-hodinky EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim HODINÁŘSTVÍ/Hodinky/EDOX více»

24 550
Dárek k EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde
dodáme zítra

34005-3A-AIN-Edox-hodinky EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde HODINÁŘSTVÍ/Hodinky/EDOX více»

21 800
EDOX
Cetifikát výrobkuJsme autorizovaným prodejcem značky EDOX. Zaručujeme Vám tak originalitu hodinek, záruční a pozáruční servis. ((zobrazit certifikát)

Edox

Když se mistr hodinářský Christian Ruefly-Flury rozhodl založit v roce 1884 vlastní podnik, zvolil správný čas a správný výrobek. Díky maximálnímu využití talentu a znalostí mezinárodně uznávaného designéra Christiana Glausera si EDOX vede úspěšně na své cestě a je právem považován za předního výrobce ultra tenkých hodinek. Výmluvně to ukazuje kolekce Les Bémonts obsahující strojek s datumem o síle pouhých 1,4 mm. EDOX pokračuje v budování pověsti jako jedna z předních švýcarských značek hodinek. EDOX připravil specielní kolekci hodinek věnovanou WRC .

Výrobce: Švýcarsko

EDOX

HODINKY EDOX

Stručná historie značky EDOX:

Když se mistr hodinářský Christian Ruefli-Flury rozhodl založit v roce 1884 vlastní podnik, zvolil správný čas a správný výrobek.

Společnost EDOX vznikla právě v době, kdy švýcarské kotvové hodinky dobývaly trhy po celém světě a svou kvalitou získávaly generace spokojených zákazníků. Nemálo takových hodinek nosí jméno EDOX.

Jeho společnost vzkvétala a v roce 1921 ji předal Robertu Kaufmann-Hugovi, který zrychlil rozvoj převedením firmy na akciovou společnost. Úspěch přiměl v roce 1955 EDOX k přestěhování do nových prostor, které musely být v roce 1971 zvětšeny. V roce 1965 převzal společnost Kaufmannův synovec Victor Flury-Liechti. V průběhu těchto desetiletí EDOX zaznamenal mezinárodní úspěchy vytvářením nových designů a povýšil tak značku EDOX v očích zákazníků po celém světě.

Dnes EDOX, hrdý na své rodinné vlastnictví a řízení, podporuje svou dobře vybudovanou pověst kvalitních výrobků a zajímavého designu. V šedesátých letech byla například vytvořena průkopnická kolekce hodinek DELFIN s vodotěsností do 200M díky pouzdru s dvojitým zadním víkem utěsněným dvojitým voděodolným těsněním. Společnost také vyvinula a vyrobila „Geoskop“ – universální hodinky jejichž číselník prováděl otočku za 24 hodin a ukazoval GMT čas a polohu slunce na nebi.

Díky maximálnímu využití talentu a znalostí mezinárodně uznávaného designéra Christiana Glausera si EDOX vede úspěšně na své cestě a je právem považován za předního výrobce ultra tenkých hodinek. Výmluvně to ukazuje kolekce „Les Bémonts“ obsahující strojek s datumem o síle pouhých 1,4 mm.

Značka EDOX je známa zákazníkům na všech pěti kontinentech. S elegantní ucelenou kolekcí, díky které je značka EDOX nezaměnitelná, a s tím související mezinárodní marketingovou strategií se dá očekávat, že EDOX bude pokračovat v budování pověsti jako jedna z předních švýcarských značek hodinek i v tomto století.

O značce EDOX:

High Elegance / Vysoká elegance:
Hodinky EDOX z řady „Vysoká Elegance“ jsou synonymem vkusu, zejména v oblasti designu a vzhledu. Jejich symbolem je neobyčejnost, účelnost a jednoduchost. EDOX spojuje eleganci s jednoduchostí a soudržností designu, zaměřující se na hlavní rysy hodinek, jako je důstojná elegance nebo styl odměřené krásy.

Proud Heritage / Hrdá tradice:
Hodinky EDOX z kolekce „Hrdá tradice“ jsou velmi luxusní mechanické modely. Jsou věnovány unikátnímu technickému know-how zakladatele značky EDOX, mistra hodináře Christiana Ruefli-Flury, který je znám jako jeden z nejtalentovanějších hodinářů v 19 století. Hodinky EDOX nejsou jen obyčejné mechanické hodinky, ale umělecká práce zhotovena s neskonalým zájmem o detail. Výrobce hodinek EDOX zachovává přesnou a komplikovanou výrobu mechanických hodinek díky hrdé tradici s použitím moderních způsobů.

Dynamism / Dynamičnost:
Čistokrevné drama. Světový šampionát motorových člunů Class 1. Formule 1 na moři. První hodinky řady Class 1 jsou inspirovány světem technologií závodních motorových člunů Class 1. Shodné materiály se používají i u vesmírných technologií. High-tech hodinky Class 1 nošené nejrychlejšími piloty na vodě musí splňovat mimořádně náročná kritéria s ohledem na jejich voděodolnost, odolnost proti nárazu a přesnost.

Technologické informace:

Podívejme se do zákulisí na výrobu hodinek značky EDOX, která vyrábí nejtenčí hodinky s datumem na světě.

Číselníky – všechny indexy hodin na číselnících EDOX jsou ručně přidělány. Jedná se o velmi citlivý úkon, který vyžaduje pevnou ruku a ostrý zrak, který zachytí i nejmenší nedostatky.

Ručky – ručky EDOX jsou vyrobeny s minimální obráběcí tolerancí. Ručky jsou vyříznuty a poté leštěny. Hřídel, na kterou jsou ručky nasazeny se nazývá „cannon“ a je vyráběna počítačově řízeným obráběcím strojem s přesností +/- 2 mikrony, což je 1/30 tloušťky vlasu. Po potažení světélkující substancí a testu je každá ručka vložena do speciálního zásobovacího kartonu k uskladnění.

Pouzdra hodinek – jsou vyrobeny z pevného kovového bloku, každé pouzdro EDOX je pečlivě tvarováno a dokončeno. Vyřazeny jsou pouzdra kde se objeví sebemenší vady, nerovnosti povrchu nebo kazy materiálu. Vyráběny jsou z propracovaných slitin jakými jsou antialergická ušlechtilá ocel 316L nebo titan. Hrubé pouzdro je lisováno vysokým tlakem. Probíhá osm lisovacích operací se zvyšující se silou od 20 do 85 tun. Před každou další operací je pouzdro vystaveno teplotě 1100˚C, která dočasně redukuje tvrdost oceli z 250 na 170 stupňů Vickerse. Dokončování pouzdra se skládá z 15 ručních leštících operací a 9 koupelí, které garantují naprostou čistotu. Také ostatní komponenty pouzdra, jako například otočná luneta, jsou dokonale vyleštěny. Různé části pouzdra se poté ručně smontují a důkladně testují.

Kožené a gumové řemínky – celé týdny trvá vybírání materiálů a odstínů kůží určených pro řemínky, poté dalších 25 minut trvá ruční šití každého koženého řemínku. Toto sedlářské umění zajišťuje příjemný pocit při dotyku hotových kožených řemínků EDOX. Poslední novinkou zajišťující komfort je přírodní guma pro vysoce voděodolné hodinky řady Class-1. Tyto řemínky odolávají těm nejextrémnějším podmínkám a umožňují pohodlné nošení za všech okolností.

Kovové náramky – jsou důležitým doplňkem pro mnoho majitelů hodinek. Nejen proto, že utvářejí celkový vzhled hodinek, ale také pro příjemný pocit při nošení. Všechny kovové náramky EDOX jsou navrženy s velmi dobrou ohebností pro pohodlnou adaptaci na tvar zápěstí. Jsou ručně dokončovány a vyleštěny.

Skla – hodinky EDOX jsou vybaveny lesklými pevnými safírovými skly odolnými proti poškrábání. Výroba tohoto kamene, druhého nejtvrdšího po diamantu je velice náročná. Z čištěné soli se vytvoří jemný prášek s průměrem zrn okolo 1 mikronu. Tento prášek se při teplotě kolem 2050˚C transformuje do kamene a vytvoří typ podobný stalagmitu, který se nazývá korund. Korundy jsou znovu vystaveny teplotě 1800˚C pro stabilizaci materiálu, potaženy speciální pryskyřicí a rozřezány tenkými diamanty. Následuje broušení, povrchová úprava, srážení hran úhlů a konečně chemické leštění po obou stranách. Nakonec je krystal přenesen do sterilizované laboratoře a umístěn do pece, kde se dokončuje jeho konečný lesk.

Montáž – po přípravě veškerých součástek sestavuje hodinář postupně různé části mechanismu. Následuje nařízení sestaveného strojku, na kterém závisí budoucí přesnost hodinek. Poté umístění strojku do pouzdra, které vyžaduje velkou opatrnost. I malý tlak na stroj může znamenat jeho poškození. Před usazením strojku do pouzdra musí být ve stroji namazáno až 55 bodů. Hotové hodinky jsou kontrolovány a testovány několika hodináři.

Nové postupy v hodinářském umění – bylo by nemožné sestavit něco přes 350 různých částí stroje do pouzdra o velikosti necelých 10 kubických centimetrů, jak je tomu u hodinek EDOX 5-Minute Repeater (5-Minutový opakovač), a nepoužít přitom počítačovou asistenci. Počítač je využíván pro simulaci vzájemného působení pohyblivých částí, nachází chyby v designu a kontroluje soudržnost stroje. Výkonné počítače jsou využívány pro vylepšení tradiční umělecké práce.

5-Minutový opakovač – jen málo hodinářů na celém světě umí vyrábět takzvané komplikace. Jenom stovka z nich je schopna vyrobit minutový opakovač. Hodinky EDOX Les Bémonts 5-Minute Repeater jsou zřejmě jednou z nejkomplexnějších a nejluxusnějších mechanických komplikací vůbec. Stroj je vybaven 2 tenounkými kladívky: jedno odbíjí hodinu a druhé, v jiném tónu, každých 5 minut po celé hodině. Zvonící mechanismus se spouští stisknutím tlačítka, které je umístěno na pouzdře pod 6 hodinou. Hodinky EDOX 5-Minute Repeater jsou vybaveny průhledným zadním víkem, což zajišťuje fascinující pohled na samotný stroj. Číselník je z části otevřený a díky tomu umožňuje pozorovat pohyb kladívek. Hodinky mají safírové sklo odolné proti poškrábání a voděodolnost do 50 metrů.

Spuštění hodinek s automatickým nátahem – hodinky s automatickým nátahem mohou být znovu spuštěny asi 40 otočeními korunky po směru hodinových ruček. Pro udržení hodinek s automatickým nátahem v chodu je možné použít natahovač hodinek.

Voděodolnost – pro ochranu stroje před vlhkostí je důležité, aby natahovací korunka byla stále zasunuta směrem k pouzdru. Nosíte-li Vaše hodinky během sportovních aktivit nebo jste v častém kontaktu s vodou, doporučujeme kontrolu voděodolnosti jednou za rok. Kondenzace vlhkosti v hodinkách znamená, že voděodolnost byla narušena, v tom případě kontaktujte servisní středisko. Hodinky s vyšší voděodolností, např. EDOX Class 1 vydrží i potápění do větších hloubek. Jejich těsnění jsou vyrobena z materiálů, které umožňují použití helia v dekompresních komorách. Některé hodinky EDOX mají ventily a umožňují vypustit helium, které se dostalo do hodinek a tak zabránit explozi pouzdra když se hodinky i potápěč vyrovnávají do normálních atmosférických podmínek.

Použití voděodolných hodinek:

3ATM 30M - odolné proti vlhkosti a drobnému pocákání
5ATM 50M - odolné proti sprchování, nevhodné pro plavání
10ATM 100M - vhodné pro plavání
20ATM 200M - vhodné pro potápění bez přístroje
50ATM 500M - vhodné pro hloubkové potápění

Cetifikát výrobkuJsme ověřeným prodejcem značky
EDOX. (certifikát)
free 
přechozí kategorie: Hodinky

Zboží v kategorii HODINÁŘSTVÍ - Hodinky - EDOX

EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim
EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim

EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim

dodáme zítra
24 550

Hodinky EDOX 27033 3 BIN Grand Ocean Ultra Slim Calibre 27000 Průměr pouzdra: 40,5 mm, tloušťka: 6,3 mm Šířka pásku: 1 více»

EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde
EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde

dodáme zítra
21 800

Hodinky EDOX 34005 3A AIN Les Vauberts Day Retrograde Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 11,1 mm Šířka pásku: 21 mm Hmo více»

Dárek k EDOX 10302 37N NIN WRC Chronorally
EDOX 10302 37N NIN WRC Chronorally

EDOX 10302 37N NIN WRC Chronorally

dodáme do pondělí 13.4.
46 400

Hodinky EDOX 10302 37N NIN WRC Chronorally Tlačítka jsou umístěna na opačné straně než je obvyklé pro pohodlné více»

Dárek k EDOX 10408 37JA AR Les Vauberts Chronograph
EDOX 10408 37JA AR Les Vauberts Chronograph

EDOX 10408 37JA AR Les Vauberts Chronograph

dodáme do pondělí 13.4.
23 850

Hodinky EDOX 10408 37JA AR Les Vauberts Chronograph Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 9,5 mm Šířka pásku: 21 mm Hmotno více»

Dárek k EDOX 10409 357JA AID Les Vauberts Chronograph
EDOX 10409 357JA AID Les Vauberts Chronograph

EDOX 10409 357JA AID Les Vauberts Chronograph

dodáme do pondělí 13.4.
29 250

Hodinky EDOX 10409 357JA AID Les Vauberts Chronograph Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 9,5 mm Šířka pásku: 21 mm Hmot více»

Dárek k EDOX 34005 37JA AID Les Vauberts Day Retrograde
EDOX 34005 37JA AID Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 37JA AID Les Vauberts Day Retrograde

dodáme do pondělí 13.4.
17 900

Hodinky EDOX 34005 37JA AID Les Vauberts Day Retrograde Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 11,1 mm Šířka pásku: 21 mm H více»

Dárek k EDOX 34005 37JA AR Les Vauberts Day Retrograde
EDOX 34005 37JA AR Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 37JA AR Les Vauberts Day Retrograde

dodáme do pondělí 13.4.
17 900

Hodinky EDOX 34005 37JA AR Les Vauberts Day Retrograde Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 11,1 mm Šířka pásku: 21 mm Hm více»

Dárek k EDOX 34005 37JG GID Les Vauberts Day Retrograde
EDOX 34005 37JG GID Les Vauberts Day Retrograde

EDOX 34005 37JG GID Les Vauberts Day Retrograde

dodáme do pondělí 13.4.
17 900

Hodinky EDOX 34005 37JG GID Les Vauberts Day Retrograde Průměr pouzdra: 41 mm, tloušťka: 11,1 mm Šířka pásku: 21 mm H více»

Dárek k EDOX 53200 3OM NIN Hydro Sub Quartz
EDOX 53200 3OM NIN Hydro Sub Quartz

EDOX 53200 3OM NIN Hydro Sub Quartz

dodáme do pondělí 13.4.
19 900

HODINKY EDOX 53200 3OM NIN Hydro Sub Quartz Speciální pohyblivá ochrana korunky (Master Lock) před extrémními podmínkami p&# více»

Dárek k EDOX 70172 3A AR Les Vauberts
EDOX 70172 3A AR Les Vauberts

EDOX 70172 3A AR Les Vauberts

dodáme do pondělí 13.4.
13 250

Hodinky EDOX 70172 3A AR Les Vauberts 3 hands - Date Průměr pouzdra: 39 mm, tloušťka: 8 mm Šířka pásku: 21 mm Hm více»

Dárek k EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts
EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts

EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts

dodáme do pondělí 13.4.
26 600

Hodinky EDOX 85014 3 NIN Les Vauberts Průměr pouzdra: 43 mm, tloušťka: 10 mm Šířka pásku: 22 mm Hmotnost: 74g 85014-3 více»